Som verny fanusik booking.com a zase sa mi potvrdilo ze nikdy viac nic ine. Pracujem na sluzby takze az teraz som sa dozvedel ako budem vlastne pracovat na sviatky. Silvester volny aj den pred a ponom. Takze hura do Berlina. No to ked som optimisticky nakupil letenky mi nedocvaklo ze som velmo najivny co sa tyka ubytovania v takomto uz pomerne horucom termine. Ubytovanie o cca 50% drahsie. Teda bavime sa o ubytovani sirsie centrum. Nie predmestie. Tak som sa s nevolou obratil na Airbnb. Nebudem to tu rozvadzat ale moje prvotne ukludnenie vystriedala zna na nervozita. 3x zamiernuta ziadost o tri mnou vybrane ubytovanie... stvrta ziadost prijata. Riadne spoteny som sa ako tak ukludnil az do teraz. Majitel mi pise ze nevedel ze system mi to potvrdi bez jeho vedomia...a ze bude vediet o 2 tyzdne co je byt na silvestra free... mne samozrejme peniaze strhlo... co za debilov to tam je ked davaju byty v tom termine k dispozicii a potom bez udania dovodu rusia rezervacie ako tri predosle pokusy a stvrty este nevie ?? No a ja teraz mam tapat co bude dalej ? Pre mna uplne strasna skusenost a budem AIRBNB robit "velmi dobru reklamu".... .

Airbnb poprve a nikdy viac

Založil(a) ve fóru Tipy na ubytování

Som verny fanusik booking.com a zase sa mi potvrdilo ze nikdy viac nic ine. Pracujem na sluzby takze az teraz som sa dozvedel ako budem vlastne pracovat na sviatky. Silvester volny aj den pred a ponom. Takze hura do Berlina. No to ked som optimisticky nakupil letenky mi nedocvaklo ze som velmo najivny co sa tyka ubytovania v takomto uz pomerne horucom termine. Ubytovanie o cca 50% drahsie. Teda bavime sa o ubytovani sirsie centrum. Nie predmestie. Tak som sa s nevolou obratil na Airbnb. Nebudem to tu rozvadzat ale moje prvotne ukludnenie vystriedala zna na nervozita. 3x zamiernuta ziadost o tri mnou vybrane ubytovanie... stvrta ziadost prijata. Riadne spoteny som sa ako tak ukludnil az do teraz. Majitel mi pise ze nevedel ze system mi to potvrdi bez jeho vedomia...a ze bude vediet o 2 tyzdne co je byt na silvestra free... mne samozrejme peniaze strhlo... co za debilov to tam je ked davaju byty v tom termine k dispozicii a potom bez udania dovodu rusia rezervacie ako tri predosle pokusy a stvrty este nevie ?? No a ja teraz mam tapat co bude dalej ? Pre mna uplne strasna skusenost a budem AIRBNB robit "velmi dobru reklamu"....

0

za to airbnb nemuže, ja s nimam mam velmi pozitivní zkušenosti a i v tom co se týče řešení sporů, kdy mi velice kladně vyřešili zatím můj jediný problem, který nastal z důvodu stávky v letecké dopravě a tudíž i zrušenému meému letu, tak jsem na dovolenou ani nejel, i přes stornopodmínky mi vše vrátili smiley))

0 Citovat

Já Airbnb taky poprvé a naposledy loni v Mnichově.Je fakt,že to byl problém pronajimatelky, ale vzhledem k tomu,že kupuju službu za kterou platím Airbnb poplatek,tak mě to nezajímá a už nikdy víc.Radsi si priplatim pár euro za hotel kde vím,že nebudu muset nikde nikoho shánět a když bude problém,tak dole je recepce.

0 Citovat

Mna strasne zaujma aka suma sa mi vrati. Platil som to dinerskou kde bude nejaka kurzova strata ale ok.. ale som zvedavy na poplatok airbnb. Ja za tychto okolnosti nechcem zrusit rezervaciu ale aby to urobil majitel..nemoze ma predsa teraz drzat 2 tyzdne v neistote a potom zadrbe ze bohuzial
.. a medzi tym budu hoteli este 10x tak drahe.. a hlavne ked vidim co to tam za ludi prenajima a ten pristup... nepotrebujem sa 10x pokadit od stresu ci mi tam vobec na silvestra pride niekto odomknut byt a ja nebudem spat na lavicke v metre... hlupak som ze sa zas raz ulakomil na nizsie ceny...urcite ale budem chcet od tejto firmy vediet preco dovoli ludom prenajimat byty v terminoch kedy oni vlastne nemaju zaujem ho prenajat. Toto je pre mna nepochopitelne a neospravedlnitelne

0 Citovat

A proto se vždycky vyplatí hostitelům psát předem o předschválení. Už jsem byl přes Airbnb ubytován v USA asi 6x a vždycky bez jakýchkoliv problémů, naopak vidím jak plus oproti bookingu zejména cenu a pak taky možnost vidět trošku jinou stránku toho místa kde zrovna jsem.

Takže doporučuju airbnb nezatracovat a příště zkusit nejdřív napsat, než klikat na žádost o rezervaci smiley a určitě nebudete litovat!

0 Citovat

Chápu. Možná honba za větším ziskem smiley

0 Citovat

.... hura do Berlina

http://www.m-journal.cz/cs/aktuality/be ... 12058.html
3. 5. 2016


Podľa mna tí ľudia len nechcú platiť pokutu ale chcú zarobiť.
Kľudne sa môže aj danovák vydávať za klienta. Alebo nejaký "priateľský" hotelový personál, ktorému AIR robí konkurenciu.
V tomto meste sa zíde byť dôveryhodný klient.

0 Citovat

Napis na support airbnb. Mne 2x zrusil prenajimatel ubytko, a ponukli full refund alebo o cca 30% vyssi kredit na dalsi booking

0 Citovat

Zamítnutí/nepotvrzení rezervace je volba majitele bytu... Na EURO ve Francii jsem byl ubytován u VŠ profesorky, která mi řekla, že původně nechtěla nikoho během EURO, pak si to rozmyslela. Když jsem jí napsal, že jedu s otcem a viděla i moje hodnocení, tak mne přijala...
Podle způsobu vyjadřování se celkem nedivím majitelům, že ti rezervaci zrušili bez potvrzení smiley

0 Citovat

Dik, taky jsem zvykly pouze na booking.com a chvili jsem premyslel jestli pri pristi ceste po US vyzkousime airbnb. Ale asi jsem linej psat deseti najemcum, jestli jsou jakoze vazne volni a pak je jeste nekde nahanet smiley

0 Citovat

Este ked sa bavime o tom ze asi som nezaposobil a podla profilu a podobne...uz v prvom rade to ze ked si ziadate o rezervaciu mate o sebe nieco napisat... tak som napisal...ze by som rad stravil silvestrovske oslavy v berline a hladam ubytovanie..nieviem co este take som mal napisat o sebe aby som zaposobil....no proste ja sa riadim zakonom trhu. Tiez sam prenajimam byt...a vzivite by ma nenapadlo sa riadit inym ako tym ci je moj najomnik solventny... proste nepochopim tuto fylozofiu...este ok ak by som ziadal zdielanie izby alebo bytu...ok..ale ja som si prenajimal cely byt ... predstavte si ze by ste sa museli prosit hotelom ze ci sa zmilostia a vas ubytuju a museli by ste o sebe pisat ci ste spravny katolik ci pracujete a poslat fotku spredu zo zadu a z profilu..taky je asi airbnb....a jeho mancaft...

0 Citovat

Tiez nemam dobre skusenosti s airbnb. Dva krat sa mi uz stalo ze najprv som niekomu napisal, ten mi ubytovanie predschvalil potom som si ho asi mesiac dopredu rezervoval. A raz ho zrusil par dni pred prichodom a potom som musel brat drahy hotel kedze uz vacsina lacnych bola vypredana, durhy krat mi to zrusil v den prijazdu ked uz som bol na ceste (idealna situacia ked sa dozviete po prilete do destinacie ze je vase ubytovanie zrusene a nemate ani internet ani telefon smiley, tak sme to riesili tak ze sme spali jednu noc na letisku a na dalsie radsej zobrali hotel ... takze nabuduce si usetrim starosti a zoberiem radsej hned hotel...

0 Citovat

Ono to chce na AirBNB pečlivě hledat, vybírat pouze ubytka s hodnoceními (dobrými), inzerovanou rychlou/pravidelnou reakcí pronajimatele... Pokud takové na AirBNB není, nezbývá než se poohlédnout jinde.

Každý preferuje něco jiného a já třeba zase na delší pobyty nemám rád hotely. Každý den musím na pořád stejnou snídani (když už jsem ji zaplatil...), lezou mi do pokoje uklízečky, většinou je tam přesně jedna židle takže druhý ubytovaný sedí na posteli, víno piji v lepším případě z nějakého hořčičáku (v horším z plastového kelímku co je v koupelně), sýr k vínu krájím rybičkou (pokud letím lowcostem tak ho lámu na kousky bez nože) a pokládám ho na nějaký leták. Raději tedy beru apartmán (kterých v klasickém hotelovém režimu - na booking.com - mnoho nebývá) kde si můžu snídani a třeba i večeři dát dohromady z místních surovin z obchodu, jako člověk si sednu ke stolu...

Udělal jsem s AirBNB několik VELMI dobrých zkušeností a jen jednu trošku horší, kde to ovšem bylo dáno "nízkým rozpočtem".
Ve Skotsku jsme několik nocí strávili u "starého námořníka", cena ubytování byla tak třetinová než by se dalo jinde v okolí sehnat, jinde bych za ty peníze nedostal ani snídani kterou nám tento milý pán udělal. Nehledě na spoustu předaných informací a dobrý "pokec". Měl jsem nutkání ho letos znova navštívit, ale nějak z airbnb zmizel smiley
V Římě jsem měl pro 4 lidi pronajatý byt od nějakého lékaře. Byt měl tři ložnice takže nikdo nikoho nerušil... Za zaplacené peníze by se ty 4 osoby ubytovaly možná tak v hostelu a nemusel jsem nutně 2x denně do restaurace.
V Jižní Koreji byl byt sice takový jednoduchý ale za dobrou cenu (mě nemrzelo ho nechat 3 noci prázdný a udělat si výlet na Jeju, nemusel jsem jak idiot vše balit...), v super místě kde bych se asi jindy nepodíval. Pronajimatele jsem nikdy nepotkal, pouze mi poslal kód k zámku...
V Kula Lumpur jsme měli krásný, čistý, prostorný byt. Provozovatelka byla k dispozici pořád, skoro jako recepce na hotelu, vše završil bazén na střeše v 37. podlaží s perfektním výhledem...
Za horší zkušenost považuji Londýn - na jednom ubytování hostitelka zrušila rezervaci asi 3 týdny předem kvůli nějaké závadě (spíše výmluva), něco cenově přijatelného už bylo těžké sehnat a "zbyl" na nás (3 hosté) mikrobyt někde na půdě starého domu (nic moc se po celém dni ve městě vyškrábat do 4. patra bez výtahu).
Airbnb jsem drze obešel v Norsku, kde jsem podle informací o ubytku našel přímo jejich web. Byli jsme na farmě někde na ostrově mezi fjordy ve vlastním malém domečku. Postele trošku horší (přece jen "domeček po babičce") ale jinak dokonalé. Majitel darovanou flašku Bechera zrušil ještě ten den smiley
Udělal jsem si takové vlastní interní hodnocení spokojenosti s jednotlivými ubytky a došel jsem k výsledku 82%. To mi nepřipadá špatné.

A přidám i zkušenost s rezervací přes booking.com z tohoto víkendu. Měli jsme 3 pokoje pro celkem 6 lidí v Budapešti, původně objednáno bez snídaně, na kterou jsme se ale nakonec rozhodli jít. Snídaně měla stát 6eur/os. První den každému pokoji dali podepsat 2 účtenky (ale žádná kopie pro nás) na 18eur, takže jsme si mysleli, že máme snídaně objednané na všechny 3 dny. Druhý den se ovšem snídaňová bába tvářila, že nemáme nic zaplaceno a zase každému pokoji tlačíla dvě účtenky, každou na 18eur a když jsme je odmítli podepsat tak začala být dost protivná, nakonec ty účtenky změnila na 12eur a nutila nás to podepsat se slovy "just sign it".
Ve finále se ukázalo, že neumí počítat a protože jsou pokoje 3lůžkové (nabízené jako 2lůžkové) tak prostě drze psala 3 snídaně na pokoj (že nesla účty na 9 snídaní ke stolu o 6ti lidech jí nevadilo). Taky se ukázalo, že jsme podepisovali 2 účtenky na každou konzunaci což taky nechápu (proč bych měl hotelu podepsat 2 účtenky a sám nic nedostat ?!?). Naštěstí vše vyřešila ochotná recepční při check-outu. Ale ani klasický hotel prostě není žádná výhra.
Raději jedu přes booking kde je vše zaplacené předem, s pronajímetelem se sejdu jen na předání klíčů (nebo vůbec ne), pozdravím se s ním jako s kamarádem ale žádné peníze s ním už neřeším...

0 Citovat

Ja rozumiem a chapem mnohemu co tu pisete v cetne :

Zaujma skusenost s domacimi a iny pohlad na zibot ako z hotelovej izby

Aj to ze ako novy nemam ziadne hodnotenie a preto mi nedoveruju ... aj ked vzdy ako novy nejako zaat musite ...

Ale to co tu citam ze majitelia opakovane zrusili ubytko v case ked vy uz ste na ceste a na mieste je pre mna doslova sokujuce a neakceptovatelne. Za takychto okolnosti potom by som aj ja bol dost razantne za to ze aby taketo sluzby nesmeli nikde existovat a boli zakazane... je mi zvlastne ze niektori to tu povazujete za normalne a spravne ze sa tak majitel moze beztrestne rozhodnodnut... mi je v danej chvili prd platne ze za takych okolnosti ma airbnb odskodni 30% vouchrom...ked som v danej chvili v cudzom meste a state na ulici a musim si booknut hotel s 1000% prirazkou ..alebo spat na letisku...

0 Citovat

Ahoj. Za nás můžu napsat o AirBnb zatím jen pozitivní zkušenosti.
V Moskvě jsme bydleli u nějakého doktora, mladej kluk. Doma klídek a uklizeno.
3 pokoje, v jednom byl on a dva pronajímal.
Celá kuchyně k dispozici, takže jsme dole v konzumu nakoupili a pak si uvařili. Super.
Podruhé jsme sháněli v Moskvě na poslední chvíli ubytko a zkončili jsme na Arbatu v naprosto hroznym hotelu/hostelu.
Simba hostel se to jmenovalo, ještě tu mám v šuplíku vizitku - abych nezapomněl. Hrůza děs.
Bylo to přes booking a za stejnou cenu jako ten byt přes AirBnb. Kvalita ubytování ovšem úplně v haj..u. Tam už nikdy víc.
Každopádně za tohle booking nemůže. Prostě se nám nechtělo platit ranec za normální hotel. Pak to takhle dopadá. smiley
Podruhé s AirBnb v Budapešti, tam jsme si vzali na 4 dny celej byt a taky super.

0 Citovat

ahoj,taky mi jednou hostitel zrusil rezervaci,i kdyz tam byla moznost okamzite rezervace. ale normalne jsme se domluvili a on tu rezervaci zrusil ze sve strany, takze mi celou platbu normalne vratili.

nevim, jestli jsem to dobre pochopila, ale chces si stezovat rovnou na airbnb, aniz by jsi to resil nejdriv s hostitelem. proc nenapises tomu hostiteli, aby ti tu rezervaci zrusil, ze nechces cekat 2 tydny na jeho potvrzeni a svoje duvody? a muzes hledat dal s tim, ze se radeji nejdriv hostitele zeptas predem nez neco zabookujes? a pocitat s tim, ze kde je jen "zadost o rezervaci", tak hostitel ma pravo na nevyhoveni ti. proto tam nemaji rovnou okamzitou rezervaci. btw pri vyhledavani si muzes na dat filtr na ubytovani jen s moznosti okamzita rezervace.

0 Citovat

Stornuj to každopádně. Napiš jasně pronajimateli ať to stornuje že 14 dní čekat nemůžeš, pokud by náhodou nestornoval tak to celkem snadno vyřešíš s podporou airbnb (měl okamžitou rezervaci tak to pak nemá co stornovat...). Tento pronajimatel je na airbnb nejspíše nový, neumí to ovládat, je velká pravděpodobnost že byt ani nebude uzpůsobený k pronájmu (budou tam spousty osobních věcí a naopak bude spousta věcí chybět...).
Najdi něco co má okamžitou rezervaci a hodně komentářů - to jsou většinou lidé, kteří mají byt (nebo i více bytů) které pronajímají, mají z toho solidní příjem a mají zvládnutou spoustu detailů (jak s hostem komunikovat, zajištěný úklid...). Funguje to pak téměř jako hotel a tito lidé většinou moc neřeší koho ubytovávají. I tak můžeš napsat ubytovateli něco o své cestě.
Pokud nic takového nenajdeš, hledej možnosti bez okamžité rezervace ale opět s hodně komentáři = nabídkami zkušených ubytovatelů. O své cestě jim napiš více než jen "chci zažít Silvestrovské veselí v Berlíně" (to tě neubytuje nikdo, já bych na silvestrovské bujaření nepůjčil byt ani většinu svých kamarádů natož někomu zcela neprověřenému). Mnohem lepší je něco jako "chci strávit se svou novou manželkou romantického Silvestra v krásném prostředí Berlína" smiley (pak se ale nesmí před barákem objevit skupinka puberťáků).
Až v nouzi bych se díval po ubytováních bez komentářů, šanci bych dal pouze těm s kvalitním popisem (ne 2 věty) a hodně fotografiemi ze kterých se dá udělat obrázek o předmětu pronájmu. "Zaškolit" nové pronajímatele je ale zase spíše úkol pro zkušenějšího cestovatele - s nezkušeným pronajímatelem je potřeba si hodně psát a potvrdit si důležité detaily jako např. si ověřit že na ubytku jsou ručníky a je povlečeno, doptat se jestli jsou k dispozici věci jako šampon/sprcháč (nechci to tahat v příručáku letadlem), pečlivě si sladit čas příjezdu vč. např. možného zpoždění letu (pronajimatel totiž klidně může být číšník v hospodě a přes poledne vám ubytování prostě předat nedokáže. Ti zkušenější to mívají zařízené právě třeba zámkem na kód...)

0 Citovat

Tak este dodam. Mam na airbnb fotku cize zapubertaka by ma povazovat nemali. To ad.1.

Ad2. Myslim ze kazdy normalny clovek si asi povie ze potrebujem sa v Berline niekde zlozit ale ze ak tam idem na Silvestra tak nemienim robit zurku na jeho byte ...a ak ma akekolvek podozrenie tiez sa ma mohli opytat a nie mi to rovno rusit.

Nuz a mily prenajimatel ktoremu sim vcera napisal ze budem radsej nech to zrusi ako mam byt 2 tyzdne v neistote tak mlci....velmi cele zle a velmi zla skola pre mna tato skuaenost

0 Citovat

Tak v Berlíně to asi nebude hračka. Celé byty se tam podle mě krátkodobě pronajímat nesmí
http://ekozur.cz/2016/05/06/bitva-o-mil ... il-airbnb/

0 Citovat

Prosim vas uz mi len odpovedzte ten kto to uz rusil..peniaze mi vratia na ucet alebo formou kreditu na airbnb? Ja uz o ich sluzby viac nestojim..preto by mi bolo 90e ako kredit k nicomu...

0 Citovat

zavolaj na customer care. Vtedy mi ponukli full refund, alebo vacsi kredit.

0 Citovat

takze chlapik zruseny, peniaze budu do 8.11 na mojom ucte ovsem s kurzovou stratou a s nevratnym poplatkom 15 dolarov.. no co uz. NIKDY VIAC ! Zlate hotely a BOOKING.COM smiley

0 Citovat

no ten 15 dolarovy poplatok je dost nefer, ale zase nerobme z toho tragediu. aj na taky booking.com najdes strasne zle recenzie smiley

0 Citovat

Airbnb je větší nejistota. Taky mě lezlo na nervy, když jsem byl posledně 3x odmítnutý, ale pak jsme byli nadšení. Jak tu někdo psal - hlavně na delší pobyt je to super.

Já beru jen ubytování s přísnými storno podmínkami - nechci, aby mi to někdo rušil pár dní před příjezdem a já musel na rychlo vybírat z dost přebraného.

0 Citovat

A až uděláš první špatnou zkušenost s hotelem z bookingu, tak zavrhneš booking? smiley Až tě třeba okradou v metru v Praze, tak pro tebe skončí celý Česko? Sorry, ale takovou hysterku aby pohledal. Airbnb je zprostředkovatel ubytování mezi dospělými lidmi, sám do těch transakcí vstupuje minimálně, že to někdo neumí používat nebo zneužívá, to k tomu bohužel patří. Jinak napsat něco o sobě a svojí cestě snad není žádný doprošování, proboha, sám si snad taky nepustíš nikoho cizího jen tak do bytu. Sám jsem po prvním problému s tzv. okamžitou rezervací jakoukoli další rezervaci dělal až po předchozím dotazu/předschválení na pronajímatele, kolikrát přišla zamítavá odpověď, i když se to tvářilo volně. Pak je ještě dobrý všímat si nastavení storno podmínek. Ale to jsou spíš rady pro jiné zájemce, wiki už airbnb odepsal. smiley

0